Nefes Terapisi ve Eğitimi - Duru Yaşam Merkezi
  • 0232 463 63 53
  • duruyasammerkezi@gmail.com

Nefes Terapisi ve Eğitimi

Nefes Terapisi ve Eğitimi

HOLİSTİK NEFES

Nedir, Ne Değildir;

Holistik sözcüğü, yunanca “bütün” manasına gelen “holos” ve ileri gitmek manasına gelen “trapein”sözcüklerinin birleşiminden olmaktadır ve bir bütün olarak “bütünlüğe varmak/bitirmek” manasını taşımaktadır. Holistik nefes çalışmaları, çağdaş şuur araştırmaları, kişiötesi psikoloji, antropoloji, çeşitli derinlik psikolojisi araştırmaları ve spiritüel doğu pratiklerinin birleştirilmesi yoluyla, Stanislav Grof ve Christina Grof (1988) tarafından sistematik hala getirilmiş, bir kendini bulgu ve kendiliğinden iyileşme yaklaşımıdır. Dr. Grof holoterapiyi, “sıradışı bilinç düzeyi aracılığıyla iyileşmek” olarak tanımlamıştır.

HOLİSTİK NEFESİN AMACI NEDİR;

Farkındalık

Holistik Nefes Çalışması; kişiyi günlük hayatın dışına çıkararak,hayatı değişik bakış açılarıyla gözlemleyebilme fırsatı verir. Bu sebeple kişinin hayatın tüm istikametlerini idrak edebilmesini ve farkındalığın maksimum düzeyde olmasını sağlayabilen en ehemmiyetli bilinçaltı çalışmasıdır.
Bilinçaltımızda kalan ancak hayatımıza tesiri olan hatıralar su yüzüne çıkar. Farklı boyutlar gözlemlenmeye ve ilişkiye geçilmeye başlanır.

Holistik nefes çalışması pratikte insan hayatına bir hayli değişik katkı sağlar. Evvela üstesinden gelmekte zorlanılan çöküntü, takıntılar, kronik ağrılar vs. fiziksel yıkıntılar ortadan kalkabilir. Hayata değin genel mutsuzluk ve bezginlik hali yerini hayatı yeni anlamlandırmaya bırakabilir. 

 

 

Copyright © 2015 |Bu sayfada anlatılanlar, tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ve öneriler değildir.Bahsedilen yöntemler"tamamlayıcı ve destekleyici"terapiler kapsamında algılanmalıdır. Merkezimiz Neosante Neo.Clinics şubesidir.

Yukarı Çık