• 0232 463 63 53
  • duruyasammerkezi@gmail.com

Nefes Terapisi ve Eğitimi

Nefes Terapisi ve Eğitimi

HOLİSTİK NEFES

Nedir, Ne Değildir;

Holistik sözcüğü, yunanca “bütün” manasına gelen “holos” ve ileri gitmek manasına gelen “trapein”sözcüklerinin birleşiminden oluşmuş ve bir bütün olarak “bütünlüğe varmak/bitirmek” manasını taşımaktadır. Holistik nefes çalışmaları, çağdaş şuur araştırmaları, kişiötesi psikoloji, antropoloji, çeşitli derinlik psikolojisi araştırmaları ve spiritüel doğu pratiklerinin birleştirilmesi yoluyla, Stanislav Grof ve Christina Grof (1988) tarafından sistematik hale getirilmiş, bir kendini bulgu ve kendiliğinden iyileşme yaklaşımıdır. Dr. Grof holoterapiyi, “sıradışı bilinç düzeyi aracılığıyla iyileşmek” olarak tanımlamıştır.

HOLİSTİK NEFESİN AMACI NEDİR;

Farkındalık

Holistik Nefes Çalışması; kişiyi günlük hayatın dışına çıkararak,hayatı değişik bakış açılarıyla gözlemleyebilme fırsatı verir. Bu sebeple kişinin hayatın tüm istikametlerini idrak edebilmesini ve farkındalığın maksimum düzeyde olmasını sağlayabilen en ehemniyetli bilinçaltı çalışmasıdır.
Bilinçaltımızda kalan ancak hayatımıza tesiri olan hatıralar su yüzüne çıkar. Farklı boyutlar gözlemlenmeye ve ilişkiye geçilmeye başlanır.

Holistik nefes çalışması pratikte insan hayatına bir hayli değişik katkı sağlar. Evvela üstesinden gelmekte zorlanılan çöküntü, takıntılar, kronik ağrılar vs. fiziksel yıkıntılar ortadan kalkabilir. Hayata değin genel mutsuzluk ve bezginlik hali yerini hayatı yeni anlamlandırmaya bırakabilir. 

 

ÖNEMLİ NOT: Bu sitede bahsedilen REZONANS TERAPİLERİ ya da biorezonans ile ilgili açıklamalar, hastalık tanımları ve vücudun enerji sistemiyle ilgili verilen bilgiler, dünyada yayılmakta olan bir entegratif/holistik (tamamlayıcı/bütünsel) sağlık akımının yansımalarıdır. Ancak, bu sayfalarda anlatılanlar; klasik tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ya da tedavi önerileri değildir. Bu sayfaları okuyan herkesin, bu sayfada yazılanların tıbbi bilgiler olmadığını; bunun yanında Rezonans terapileri, biorezonans, QUiTT terapi, mora Terapi, Nefes terapisi, Bach çiçeklerininde bir "TEDAVİ OLMADIĞI"nı ve "HERHANGİ BİR TEDAVİYE ALTERNATİF OLMADIĞI"nı bilmesi önemlidir. Bahsedilen yöntemler, "tamamlayıcı ve destekleyici terapiler" kapsamında algılanmalıdır.

Copyright © 2015 |Bu sayfada anlatılanlar, tıbbi yöntemler, tıbbi tedaviler ve öneriler değildir.Bahsedilen yöntemler "tamamlayıcı ve destekleyici"terapiler kapsamında algılanmalıdır.Merkezimiz Neosante Neo.Clinics şubesidir.

Yukarı Çık